Bo szkoła nigdy w pełni nie rozwinie potencjału Twojego dziecka.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży rozwijające biegłość czytania, uczenia się oraz poczcie własnej wartości.

Nie wierz nam na słowo, sprawdź nas podczas Dni Otwartych:

  • MATEMATYKA I ROBOTYKA – 1 i 8 września
  • CZYTANIE (ROZWÓJ MOCY MÓZGU) – 2 i 9 września

Zapisy: tel. 535 299 960
U nas każde dziecko rozwija skrzydła!  Możesz przekonać się o tym osobiście.

Rodzicu, czy Twoje dziecko również:

  • Długo odrabia lekcje?
  •  Nie lubi czytać?
  • Ma problemy z koncentracją i spędza zbyt dużo czasu przed tabletem czy telefonem?
  • A może po prostu masz wrażenie, że nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału?

Podczas 20 lat pracy z dziećmi zauważyliśmy, że każde dziecko może bez przeszkód radzić sobie w szkole i rozwijać swoje zdolności, jeżeli posiada pewne kompetencje. Nazywamy je Kompetencjami Kluczowymi Ucznia, a należą do nich:

sprawne, biegłe czytanie: większość szkolnej nauki opiera się na czytaniu;

umiejętne zapamiętywanie: techniki pamięciowe, piktogramy, mapy myśli, ułatwiają uczenie się i przypominanie sobie informacji wtedy, kiedy są one potrzebne;

myślenie matematyczne: umiejętność rozwiązywania problemów i biegłość w liczeniu;

koncentracja;

umiejętność radzenia sobie ze stresem i wiara we własne możliwości.

Dziecko, które ma rozwinięte te kompetencje, najczęściej lepiej radzi sobie w szkole.

Czym jest Akademia Nauki?

Prowadzimy zajęcia dla dzieci i młodzieży, które rozwijają biegłość czytania, uczenia się oraz postawę „poradzę sobie” opartą na poczuciu własnej wartości. W naszej ofercie mamy również kursy rozwijające zdolności matematyczne a obecnie powstają kursy programowania, które jednocześnie uwalniają dzieci od nawyku grania w gry komputerowe.

Istniejemy na rynku od 1998 roku i ciągle się rozwijamy. Obecnie działa 31 oddziałów w całej Polsce oraz jeden w Szkocji. Niektóre z naszych ośrodków działają już ponad 20 lat! Rocznie na nasze kursy regularnie uczęszcza ponad 4 000 kursantów.

Jaka jest pełna oferta Akademii Nauki?

Zajęcia dla dzieci i młodzieży rozwijające biegłość czytania, uczenia się oraz poczucie własnej wartości.

01
Mały Odkrywca (3-6 lat)

Cykl trzech kursów dla dzieci w wieku przedszkolnym. Odkrywanie świata, rozwój inteligencji oraz fascynująca nauka czytania przez zabawę, naszą autorską Metodą Zaangażowania Emocjonalnego. Eksperymenty naukowe rozwijające myślenie i ciekawość dziecka, rozwojowość i poczucie własnej wartości a wszystko to w pełnej przygód fabularyzowanej zabawie.

02
Mądre dziecko (7-10 lat)

Cykl czterech kursów dla dzieci z klas 1-4. Celem jest nauka i rozwój sprawności czytania Metodą Zaangażowania Emocjonalnego, opanowanie podstaw umiejętności uczenia się oraz przede wszystkim rozwijanie wiary we własne możliwości. Oprócz tego podczas każdych zajęć dzieci wykonują eksperymenty i doświadczenia naukowe, rozbudzając naturalną ciekawość świata.

03
Uczeń z Charakterem (11-12 lat)

Cykl dwóch kursów dla dzieci z klasy 5 oraz 6. Tutaj dzieci opanowują biegłe czytanie a dzięki technikom pamięciowym i strategiom uczenia się sprawnie i samodzielnie odrabiają lekcje oraz przygotowują się do sprawdzianów. Rozwijają umiejętności społeczne, poczucie własnej wartości i postawę rozwojową.

04
Nastolatek z klasą (13-15 lat)

Cykl dwóch kursów dla młodzieży z klasy 7 oraz 8. Młodzież rozwija biegłość czytania, koncentrację oraz pamięć. Poznane na kursie techniki pozwalają skrócić czas uczenia się i odrabiania lekcji. Dla młodzieży w tym wieku ważna jest również umiejętność radzenia sobie z emocjami okresu dojrzewania, dlatego na zajęciach kursanci poznają dużo technik samoregulacji i rezyliencji.

05
Kurs Biegłego Czytania (dla licealistów, studentów i dorosłych)

Osoby po kursie biegle czytają, sprawnie i wydajnie uczą się dzięki Mapom Myśli, Technikom Pamięciowym i Fotograficznemu Czytaniu. Mają wiedzę, która pozwala im kształtować swój mózg, czyli siebie i swój charakter. Potrafią też rozwijać 9 kluczowych cech, które pomagają osiągać w życiu to, co jest dla nich ważne i wartościowe.

Co dokładnie dziecko potrafi po naszych kursach?

Sprawnie czyta i potrafi się uczyć

Ma świadomość swoich mocnych stron

Wie jak sobie radzić ze szkolnym stresem

Łatwo zapamiętuje, stosując techniki pamięciowe i mapy myśli

Odnajduje motywację i entuzjazm by rozwijać swoje zainteresowania i pasje

Uczy się współpracy w grupie i buduje postawę „poradzę sobie”,

Lepiej się koncentruje

Kto będzie uczył Twoje dziecko?

Nasz zespół to ludzie pełni ciekawości, optymizmu i pozytywnej energii. Nauka to nasza pasja –  dzięki treningom, technikom pamięciowym i innym narzędziom pokazujemy innym, że zdobywanie wiedzy jest przyjemne, szybkie i efektywne.
Jako trenerzy Akademii Nauki wiemy, jak ważna jest rozwojowość i entuzjazm, dlatego pielęgnujemy i uczymy pielęgnować dobre i wartościowe podejście do życia.

Do działania napędzają nas sukcesy naszych kursantów. Fakt, że narzędzia i wiedza zdobyta na kursie wspaniale sprawdziła się w trudnym czasie pandemii, pozwoliła naszym uczniom wziąć sprawy w swoje ręce i uchronić ich przed zaległościami napawa nas dumą. Wiemy, że wyposażamy ich w coś niezwykle praktycznego z czego będę korzystać całe życie. To najlepsza praca na świecie!

Zobacz opinie kursantów i rodzciów

Jak wygląda nasza szkoła?

Chcesz zapisać swoje dziecko?

Zarezerwuj miejsce na bezpłatnej lekcji pokazowej


    • TEDDY EDDIE ON HOLIDAY POWRACA!

    Tygodniowy, wakacyjny kurs języka angielskiego!