Kursy egzaminacyjne Cambridge

Stawiając na mówienie i praktykę, chcemy jednocześnie żeby rodzice mieli gwarancję, że dzieci zdobywają kolejne poziomy językowe, a samym uczniom pragniemy dać możliwość oswojenia się z sytuacją egzaminacyjną i – w kluczowym momencie (matura ustna, egzamin na studiach) – sprawić, by obcy był im charakterystyczny dla takich momentów paraliżujący stres. Przykładem mogą być tu licealiści, których nasi lektorzy spotykali na swojej dotychczasowej nauczycielskiej drodze. Perfekcyjnie przygotowani. Z gramatyką w małym palcu. Ale bez koniecznej pewności siebie. Bez odpowiedniej praktyki i oswojenia z sytuacją egzaminu. Wiedząc wszystko, nie powiedzieli nic. W naszej ścieżce kształcenia eliminujemy to niebezpieczeństwo.

Z tego powodu, drugą z metod, z której korzystają lektorzy naszej szkoły jest Ścieżka Nauczania Cambridge. Narzędzia, którymi dysponujemy w ramach bycia certyfikowaną palcówka Cambridge (Cambridge Assessment English jest częścią Cambridge University), pozwalają nam lepiej przygotować dzieci i młodzież do zadań typowo szkolnych i egzaminacyjnych.

Jaki jest cel?

Z jednej strony praktyka i doświadczenie bycia zanurzonym w języku, z drugiej dość twarde reguły świata weryfikacji gramatycznych i leksykalnych kompetencji ucznia. Cel ten sam – biegłość w posługiwaniu się językiem angielskim.

Na naszą ścieżkę egzaminacyjną mogą wejść dzieci już od 7 roku życia. Egzaminy wyznaczają kamienie milowe edukacji językowej, potwierdzają wiedzę i umiejętności ucznia oraz dają faktyczne, zweryfikowane świadectwo osiągniętego poziomu biegłości językowej. Egzaminy odbywają się średnio co dwa lata.

Certyfikaty Cambridge są powszechnie znane, respektowane i międzynarodowo poważane. Należą do ścisłej czołówki prestiżowych egzaminów z języka angielskiego dostępnych na
świecie.

Planet English

Dlaczego my?

U nas dostajesz całkowity plan na sukces językowy Twojego dziecka. Zaplanowany rozwój językowy i stawianie na najlepsze, sprawdzone rozwiązania w branży edukacyjnej. Uczymy z tygodnia na tydzień, ale kluczem jest tutaj strategia kształcenia i proponowany przez nas proces. Od przedszkola do egzaminu B2.

Uczymy mówić

Praktyczna nauka języka

Uczymy mówić. Pokazujemy, co to znaczy praktyczny, żywy język i jak go swobodnie używać. Dodatkowo, co dwa lata zdajemy egzaminy. Dlaczego „dodatkowo”? Ponieważ naszym głównym celem jest prawdziwe nauczenie angielskiego, nie typowa nauka pod test. Jednocześnie pamiętamy jednak, że egzaminy od wczesnego etapu edukacji nie tylko weryfikują efekty kształcenia i dają namacalny dowód opanowania kolejnych etapów językowej biegłości, ale też dają dziecku dodatkową pewność siebie w sytuacjach stresowych.

Podsumowując:

01
Rodzic ma pewność, że dziecko robi mierzalne postępy
02
Nasi uczniowie doskonale wypadają również na egzaminach i bez problemu dostosowują się do tzw. „nauki pod klucz”, która potrzebna jest w szkole.
03
Dzieci oswajają się z sytuacją egzaminacyjną, dzięki temu nie stresują się na maturze.
04
Certyfikaty to dodatkowe punkty do liceum i wstęp na niektóre uczelnie; ważny element każdego późniejszego CV.

Skuteczność i jakość

Czas poświęcony na naukę w naszej szkole przekłada się na praktyczną znajomość języka angielskiego. Dzieci bardzo szybko zaczynają posługiwać się angielskim od lekcji w swoich szkołach po wakacje zagranicą. MÓWIENIE jest dla nas najważniejszą kompetencją. A konkretnie? Konkretni są właśnie nasi mali uczniowie. Wiedzą czego chcą i wiedzą, jak to komunikować. Sami kupią sobie lody, a rodzicom zamawiają kawę na wakacjach już po pierwszym roku nauki.

Kompetencje i postawa wobec języka obcego

Kompleksowe nauczanie

Biegłe czytanie, operacyjna pamięć językowa i rozumienie przekładają się natomiast nie tylko na otwartą postawę wobec komunikowania się po angielsku, ale również na częstsze sięganie po teksty kultury w oryginale (filmy, książki, komiksy, gry, treści tworzone w internecie – kanały YouTube, memy, strony poświęcone tematom, którymi dzieci i młodzież są zainteresowane).

Nasi uczniowie doskonale wypadają również na egzaminach i bez problemu dostosowują się do tzw. „nauki pod klucz”, co z kolei przekłada się na ich wyniki w konkursach, egzaminach i przy późniejszych certyfikacjach (B1, B2 – FCE, C1 – Advanced, CELTA, TEFL). Przede wszystkim jednak efektem kształcenia w naszej Szkole są kompetencje i postawa wobec języka obcego, a także uczenia się rozumianego w ogólności

Sprawdzone rozwiązania edukacyjne

Naszym uczniom zapewniamy dodatkowo:

Help track

Darmowe korepetycje – dodatkowe konsultacje i ćwiczenia, pomoc w nadrabianiu materiału z powodu nieobecności, pomoc w razie problemów w szkole publicznej. Formuła zajęć wyrównawczych – skierowana szczególnie dla dzieci, które nie uczestniczyły w naszym przedszkolu językowym.

Test track

Masz maturę w tym roku? Nie marnuj czasu na specjalny kurs do matury. U nas uczysz się języka, a w ramach test tracku szlifujesz techniki egzaminacyjne. Zajęcia dodatkowe, uczące technik egzaminacyjnych, przygotowujące pod wybrane egzaminy szkolne i pozaszkolne.

8-osobowe, kameralne grupy

Raporty o postępach dziecka po każdym semestrze

Kto będzie uczył Twoje dziecko?

Tworzymy zgrany zespół, który uwielbia pracę z dziećmi. Nasi lektorzy to grupa młodych, wykształconych i energicznych pasjonatek języka angielskiego, posiadających odpowiednie podejście do nauczania.

Wspólnie zaplanujemy rozwój językowy Twojego dziecka, stawiając na najlepsze i sprawdzone rozwiązania w branży edukacyjnej. Uczymy mówić i pokazujemy co to znaczy praktyczny, żywy język i jak go swobodnie używać.

Jak wygląda nasza szkoła?

Zapraszamy na pokład

Zapisz swoje dziecko

circle_2
circle_1
circle_2
circle_2
Chcesz zapewnić swojemu dziecku nowoczesną edukację i prawidłową ścieżkę rozwoju?

Zapisz je na bezpłatną lekcję pokazową. Przyjdźcie razem. My porozmawiamy, a Twoja pociecha przetestuje nasze zajęcia.

Masz pytania i chcesz się z nami skontaktować?
Zadzwoń lub odwiedź nas!

ul. Ossowskiego 45, 95-200 Pabianice

Galeria zdjęć

Poniedziałek i środa: 9:00 – 17:00

Wtorek i czwartek: 10:00 – 18:00

Piątek: 8:00 – 16:00 (zdalnie), 16:00 – 19:30 na ul. Ossowskiego

Sobota: 9:00 – 14:00 ( Ossowskiego)

© 2021 – Planet English. All rights reserved.
  • TEDDY EDDIE ON HOLIDAY POWRACA!

Tygodniowy, wakacyjny kurs języka angielskiego!